איזון הורמונלי

איזון הורמונלי – כללי / מבוא

איזון הורמונלי זהו מצב בו המערכת ההורמונלית בגוף האדם הינה במצב תקין, הגוף מייצר, מפריש וסופג את כמות ההורמונים שהוא צריך. הורמונים הם חומרים כימיים המופרשים מבלוטות, איברים ותאים (המערכת האנדוקרינית) שונים ברחבי הגוף ומגיעים לאזורים מחוץ למקום היווצרותם על מנת להעביר מסרים בצורה כימית, כלומר – תפקידם של ההורמונים הוא לווסת ולתווך בין מערכות הגוף ולדאוג שהן יעבדו בצורה תקינה.

לחוסר איזון הורמונלי סיבות רבות ומגוונות החל מתזונה לקויה או חסרה, אורח חיים לחוץ ומתח נפשי, עישון, צריכה מוגברת של אלכוהול, חוסר בפעילות גופנית ואורח חיים יושבני, דפוסי שינה לא נכונים, חשיפה לרעלים וכמובן תרופות והורמונים כמו גלולות למניעת הריון ועוד, אשר משבשות את הכימיה של הגוף.

נערות ונשים בגילאי הפוריות אשר סובלות מחוסר איזון הורמונלי חוות תופעות ותסמינים, אשר לעיתים גם משפיעים על איכות החיים, מכאבי מחזור, מחזור כבד או מועט, אי סדירות במחזור, תסמונת קדם וסתית (PMS), אקנה, שיעור יתר, מיגרנות, שחלה פוליציסטית (PCO), קושי בכניסה להריון, תסמיני גיל המעבר ועוד.

שילוב של תזונה מותאמת אישית, צמחי מרפא ברקיחה אישית והקפדה על אורח חיים בריא יוביל לאיזון הורמונלי ולאיכות חיים טובה יותר.

הטיפול הטבעי:

רפלקסולוגיה, צמחי מרפא ותזונה הם כלים שלובים העוזרים לאיזון המערכת ההורמונלית.

בעזרת תשאול מקיף, בחינת בדיקות דם ומסמכים רפואיים ניתן להגיע לשורש ולהתאים טיפול אישי.

צמחי מרפא הם שיטת הטיפול העתיקה בעולם והם נחשבים לבעלי תכונות המאזנות ומשפרות את תפקוד מערכות הגוף. מחקרים שונים הראו כיצד צמחי מרפא כגון שיח אברהם (Vitex), קוהוש שחור (Cimicifuga racemosa), ויתניה משכרת (Withania somnifera), ועוד רבים אחרים יכולים להוביל לאיזון הורמונלי, לצמצם ואף להעלים סימפטומים של חוסר איזון הורמונלי מהם סובלות נערות ונשים רבות.

אהבתם? שתפו עם חברים

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

ליצירת קשר השאירו פרטים

למאמרים נוספים: